modified on 14 lut 2021 at 10:30 ••• 16 725 views

Regulamin serwisu www.winogrona.org

Z Winogrona.org

 1. Rejestracja
  1. Tylko zarejestrowany i zalogowany użytkownik może aktywnie współtworzyć serwis: uczestniczyć w forum oraz edytować artykuły w serwisie. Użytkownik może posiadać tylko jedno konto. Każdy, rejestrując się w serwisie, jest zobowiązany przestrzegać zapisów niniejszego regulaminu.
 2. Tematy i posty w forum
  1. Forum służy do dyskusji na tematy związane bezpośrednie lub pośrednio z uprawą winorośli i wytwarzaniem wina gronowego. Tematy nie związane z tematyką Forum mogą być usunięte przez moderatora/administratora.
  2. Przed zadaniem pytania należy sprawdzić , czy nie została już wcześniej udzielona na nie odpowiedź
  3. Posty i tematy należy dodawać w odpowiednich działach Forum.
  4. Zakładając nowy temat jego tytuł musi jednoznacznie wskazywać na zawartą w nim kwestę.
  5. Pisać należy rzeczowo i konkretnie, zachowując reguły gramatyczne, ortograficzne i interpunkcyjne.
  6. Tekst cytowany powinien wyraźnie odróżniać się od tekstu właśnie pisanego.
  7. Swoje opinie należy wyrażać sposób kulturalny. Nie wolno używać wulgaryzmów i słów powszechnie urażanych za obraźliwe. Nie wolno obrażać innych użytkowników.
  8. Unikać postów nic nie wnoszących do tematu.
  9. Sprawy prywatne i spory nie związane bezpośrednio z toczoną dyskusją należy załatwiać za pośrednictwem „prywatnych wiadomości” (PW)
  10. Zabrania się pisania wiadomości mających jednoznaczny charakter reklamowy lub spamu, oraz treści sprzecznych z prawem.
  11. Wszelkie szczegóły dotyczące kupna/sprzedaży/wymiany należy prowadzić za pośrednictwem "prywatnych wiadomości" (PW) lub poza Forum.
  12. Niedopuszczalne jest wykorzystywanie Forum do działalności komercyjnej. Ogłoszenia komercyjne można dodać w postaci linka na stronie głównej. Na forum można umiescić informację, że taki link istnieje.
  13. W przypadku naruszenia powyższych zasad moderatorzy zastrzegają sobie możliwość:
   1. Edycji lub usunięcia postów.
   2. Zablokowania lub usunięcia tematów.
   3. Usunięcia użytkownika naruszającego regulamin.
   4. Przyznawania użytkownikom łamiącym regulamin ostrzeżeń.
   5. Nałożenie czasowego lub stałego bana na użytkownika.
 3. Załączniki
  1. Zdjęcia zamieszczane na Forum nie mogą mieć szerokości większej niż 500 px.
  2. Należy unikać cytowania zdjęć, jeśli nie ma to wyraźnego uzasadnienia.
 4. Usunięcie konta
  1. Konto może zostać zlikwidowane przez administratora na wniosek użytkownika o zlikwidowanie konta lub na skutek naruszenia przez użytkownika regulaminu lub naruszenia obowiązujących przepisów prawa. Usunięcie konta nie powoduje usunięcia z portalu materiałów zamieszczonych przez użytkownika, chyba że są one niezgodne z regulaminem lub przepisami prawa
  2. Cytując jakąkolwiek publikację (z wyjątkiem własnej) użytkownik jest zobowiązany wskazać autora cytowanej wypowiedzi, aby nie naruszać praw autorskich.
 5. Wyłączenie odpowiedzialności
  1. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Administratorzy Forum nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Jeśli użytkownik uzna, że którakolwiek z opinii narusza obowiązujące zasady, normy prawne, netykietę, propaguje przemoc, jest wulgarna, obraźliwa, wzywa do nienawiści na tle religijnym lub rasowym - powinien ją zgłosić do moderatora/administratora za pośrednictwem PW lub mailowo.
  2. Administratorzy serwisu mają prawo do zmiany regulaminu. Administratorzy/moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku użytkowania serwisu.
 6. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację w/w regulaminu.