modified on 8 mar 2021 at 10:29 ••• 118 600 views

Ranking odmian winorośli - zestawienie

Z Winogrona.org

(Różnice między wersjami)
Linia 5: Linia 5:
Za 2008 i 2009 rok podawana była liczba punków oraz ilość oddanych głosów. Liczba punktów decydowała o miejscu w rankingu. Na potrzeby tego zestawienia została policzona średnia liczba punktów przypadająca na głos oddany na daną odmianę.
Za 2008 i 2009 rok podawana była liczba punków oraz ilość oddanych głosów. Liczba punktów decydowała o miejscu w rankingu. Na potrzeby tego zestawienia została policzona średnia liczba punktów przypadająca na głos oddany na daną odmianę.
-
Jeśli się mylę w tych wyjaśnieniach, to proszę o korektę.
+
'''Jeśli się mylę w tych wyjaśnieniach, to proszę o korektę.'''
Linia 25: Linia 25:
|2  
|2  
|1  
|1  
-
|5,54
+
|1/5,54
|81/22 (3,68)
|81/22 (3,68)
|91/16 (5,69)
|91/16 (5,69)
Linia 35: Linia 35:
|1  
|1  
|2  
|2  
-
|5,07
+
|2/5,07
|31/7 (4,43)
|31/7 (4,43)
|38/12 (3,17)
|38/12 (3,17)
Linia 45: Linia 45:
|3  
|3  
|5  
|5  
-
|3,54
+
|3/3,54
|0  
|0  
|25/8 (3,12)
|25/8 (3,12)
Linia 105: Linia 105:
|0  
|0  
|4
|4
-
|3,50
+
|4/3,50
 +
|0
 +
|0
 +
|2010
 +
|2011
 +
|- style="background-color:Ecru"
 +
|10
 +
|[[odmiana::Frumoasa Albae]]
 +
|0
 +
|0
 +
|5/''brak danych''
|0  
|0  
|0  
|0  
Linia 129: Linia 139:
|0
|0
|4
|4
-
|5,62
+
|5/5,62
|54/12 (4,50)
|54/12 (4,50)
|18/5 (3,60)
|18/5 (3,60)
Linia 149: Linia 159:
|1
|1
|2
|2
-
|4,66
+
|1/4,66
|89/23 (4,87)
|89/23 (4,87)
|55/12 (4,58)
|55/12 (4,58)
Linia 169: Linia 179:
|3
|3
|3
|3
-
|3,86
+
|3/3,86
|13/5 (2,60)
|13/5 (2,60)
|13/5 (2,60)
|13/5 (2,60)
Linia 179: Linia 189:
|2
|2
|1
|1
-
|0
+
|2/brak danych
|42/10 (4,20)
|42/10 (4,20)
|48/12 (4,00)
|48/12 (4,00)
Linia 192: Linia 202:
|0
|0
|0
|0
-
|0
+
|2010
-
|0
+
|2011
|- style="background-color:Ecru"
|- style="background-color:Ecru"
 +
|5
 +
|[[odmiana::Ajwaz]]
 +
|0
 +
|
 +
|4/brak danych
 +
|0
 +
|0
 +
|2010
 +
|2011
|}
|}

Wersja z 16:22, 6 gru 2010

Kilka słów wyjaśnienia.

Rankingi są prowadzone od kilku lat przez Janusza. W pierwszych dwóch latach były przyznawane miejsca, za 2007 roku została policzona średnia ilość punktów przypadająca na oddany głos.

Za 2008 i 2009 rok podawana była liczba punków oraz ilość oddanych głosów. Liczba punktów decydowała o miejscu w rankingu. Na potrzeby tego zestawienia została policzona średnia liczba punktów przypadająca na głos oddany na daną odmianę.

Jeśli się mylę w tych wyjaśnieniach, to proszę o korektę.


Spis treści

Deserowe jasne

Lp Odmiana 2005 miejsce 2006 miejsce 2007 miejsce/średnia 2008 punkty/głosy (średnia) 2009 punkty/głosy (średnia) 2010 punkty/głosy (średnia) 2011 punkty/głosy (średnia)
1 Arkadia 2 1 1/5,54 81/22 (3,68) 91/16 (5,69) 2010 2011
2 V25/20 1 2 2/5,07 31/7 (4,43) 38/12 (3,17) 2010 2011
3 Prim 3 5 3/3,54 0 25/8 (3,12) 2010 2011
4 Timur 0 0 0 0 24/5 (4,80) 2010 2011
5 Wostorg Muskatnyj 0 0 0 0 21/3 (7,00) 2010 2011
6 Muskat Letni 0 3 4,00 39/8 (4,88) 0 2010 2011
7 Łora 0 0 0 31/6 (5,16) 0 2010 2011
8 Aloszenkin 0 0 0 30/9 (3,33) 0 2010 2011
9 Iza Zaliwska 0 4 4/3,50 0 0 2010 2011
10 Frumoasa Albae 0 0 5/brak danych 0 0 2010 2011

Deserowe ciemne

Lp Odmiana 2005 miejsce 2006 miejsce 2007 miejsce/średnia 2008 punkty/głosy (średnia) 2009 punkty/głosy (średnia) 2010 punkty/głosy (średnia) 2011 punkty/głosy (średnia)
1 Muscat Bleu 0 4 5/5,62 54/12 (4,50) 18/5 (3,60) 2010 2011
2 Nadieżda AZOS 0 0 5,50 25/6 (4,17) 55/12 (4,58) 2010 2011
3 Nero 1 2 1/4,66 89/23 (4,87) 55/12 (4,58) 2010 2011
4 Agat Doński 0 0 4,00 0 0 2010 2011
5 Festivee 3 3 3/3,86 13/5 (2,60) 13/5 (2,60) 2010 2011
6 Kodrianka 2 1 2/brak danych 42/10 (4,20) 48/12 (4,00) 2010 2011
7 V68-021 0 5 0 0 0 2010 2011
5 Ajwaz 0 4/brak danych 0 0 2010 2011

Deserowe różowe

Lp Odmiana 2008 punkty/głosy (średnia) 2009 punkty/głosy (średnia) 2010 punkty/głosy (średnia) 2011 punkty/głosy (średnia)
1 Wiktoria5 25/5 (5,00) 49/7 (7,00) 2010 2011
2 Swenson Red 15/5 (3,00) 22/8 (2,75) 2010 2011
3 Rubin 14/2 (7,00) 0 2010 2011
4 V68-021 13/3 (4,33) 28/8 (3,50) 2010 2011
5 King Ruby 8/4 (2,00) 0 2010 2011
6 Pola 0 11/2 (5,50) 2010 2011
7 Karmakod 0 10/3 (3,33) 2010 2011

Beznasienne

Lp Odmiana 2005 miejsce 2006 miejsce 2007 miejsce/średnia 2008 punkty/głosy (średnia) 2009 punkty/głosy (średnia) 2010 punkty/głosy (średnia) 2011 punkty/głosy (średnia)
1 Einset Seedless 2 2 4,82 30/7 (4,28) 20/5 (4,00) 2010 2011
2 A-1704 3 0 4,00 14/6 (2,33) 12/5 (2,40) 2010 2011
3 Venus 0 1 4,00 26/5 (5,20) 16/3 (5,33) 2010 2011
4 Canadice 1 3 3,00 9/2 (4,50) 11/3 (3,33) 2010 2011
5 Kiszmisz Łuczistyj 0 4 0 14/2 (7,00) 21/3 (7,00) 2010 2011
6 Reliance 0 5 0 0 0 2010 2011

Przerobowe ciemne

Lp Odmiana 2005 miejsce 2006 miejsce 2007 miejsce/średnia 2008 punkty/głosy (średnia) 2009 punkty/głosy (średnia) 2010 punkty/głosy (średnia) 2011 punkty/głosy (średnia)
1 Regent 2 2 5,24 92/16 (5,75) 71/14 (5,07) 2010 2011
2 Dornfelder 0 0 4,71 33/6 (5,50) 22/5 (4,40) 2010 2011
3 Rondo 1 1 4,55 76/18 (4,22) 50/12 (4,17) 2010 2011
4 Marechal Foch 0 3 3,67 0 14/5 (2,80) 2010 2011
5 Leon Millot 0 0 3,43 0 0 2010 2011
6 Gołubok 0 4 0 16/3 (5,33) 0 2010 2011
7 Cabernet Dorsa 0 0 0 15/3 (5,00) 0 2010 2011
8 Cabernet Cortis 0 0 0 0 12/4 (3,00) 2010 2011
9 Pinot Noir 3 0 0 0 0 2010 2011
10 Iliczewskij Rannij 0 5 0 0 0 2010 2011

Przerobowe jasne

Lp Odmiana 2005 miejsce 2006 miejsce 2007 miejsce/średnia 2008 punkty/głosy (średnia) 2009 punkty/głosy (średnia) 2010 punkty/głosy (średnia) 2011 punkty/głosy (średnia)
1 Solaris 0 0 6,14 0 19/4 (4,75) 2010 2011
2 Hibernal 0 4 5,00 0 26/6 (4,33) 2010 2011
3 Phoenix 0 0 4,80 0 0 2010 2011
4 Seyval Blanc 3 2 4,36 42/10 (4,20) 27/7 (3,86) 2010 2011
5 Siegerrebe 0 3 4,13 26/5 (5,20) 0 2010 2011
6 Muskat Odesskij 2 1 0 39/10 (3,90) 21/5 (4,20) 2010 2011
7 Bianca 1 0 0 32/9 (3,55) 0 2010 2011
8 Pinot Gris 0 0 0 18/3 (6,00) 16/3 (5,33) 2010 2011
9 Aurora 0 5 0 0 0 2010 2011


Dyskusja na temat powyższego zestawienia na Forum

--Kuneg 19:59, 5 gru 2010 (UTC)