modified on 8 mar 2021 at 10:29 ••• 117 963 views

Ranking odmian winorośli - zestawienie

Z Winogrona.org

(Różnice między wersjami)
(Przerobowe ciemne)
(Przerobowe jasne)
Linia 627: Linia 627:
! style="background-color:white"|Lp
! style="background-color:white"|Lp
! style="background-color:white"|Odmiana
! style="background-color:white"|Odmiana
-
! style="background-color:white"|2005 miejsce
 
! style="background-color:white"|2006 miejsce
! style="background-color:white"|2006 miejsce
! style="background-color:white"|2007 miejsce /średnia
! style="background-color:white"|2007 miejsce /średnia
Linia 634: Linia 633:
! style="background-color:white"|2010 punkty /głosy (średnia)  
! style="background-color:white"|2010 punkty /głosy (średnia)  
! style="background-color:white"|2011 punkty /głosy (średnia)
! style="background-color:white"|2011 punkty /głosy (średnia)
 +
! style="background-color:white"|2012 punkty /głosy (średnia)
|- style="background-color:Ecru"
|- style="background-color:Ecru"
|1
|1
|[[odmiana::Solaris]]
|[[odmiana::Solaris]]
-
|
 
|  
|  
|3/6,14
|3/6,14
Linia 645: Linia 644:
|12/4 (3,00)  
|12/4 (3,00)  
|-2011  
|-2011  
 +
|
 +
|- style="background-color:Ecru"
|- style="background-color:Ecru"
|2
|2
|[[odmiana::Hibernal]]
|[[odmiana::Hibernal]]
-
|
 
|4  
|4  
|5/5,00
|5/5,00
Linia 655: Linia 655:
|7/2 (3,50)  
|7/2 (3,50)  
|-2011  
|-2011  
 +
|
 +
|- style="background-color:Ecru"
|- style="background-color:Ecru"
|3
|3
|[[odmiana::Phoenix]]
|[[odmiana::Phoenix]]
-
|
 
|  
|  
|0/4,80
|0/4,80
Linia 665: Linia 666:
|-2010  
|-2010  
|-2011  
|-2011  
 +
|
 +
|- style="background-color:Ecru"
|- style="background-color:Ecru"
|4
|4
|[[odmiana::Seyval Blanc]]
|[[odmiana::Seyval Blanc]]
-
|3
 
|2  
|2  
|1/4,36
|1/4,36
Linia 675: Linia 677:
|20/5 (4,00)  
|20/5 (4,00)  
|-2011  
|-2011  
 +
|
 +
|- style="background-color:Ecru"
|- style="background-color:Ecru"
|5
|5
|[[odmiana::Siegerrebe]]
|[[odmiana::Siegerrebe]]
-
|
 
|3  
|3  
|4/4,13
|4/4,13
Linia 685: Linia 688:
|3/1 (3,00)  
|3/1 (3,00)  
|-2011  
|-2011  
 +
|
 +
|- style="background-color:Ecru"
|- style="background-color:Ecru"
|6
|6
|[[odmiana::Muskat Odesskij]]
|[[odmiana::Muskat Odesskij]]
-
|2
 
|1  
|1  
|
|
Linia 695: Linia 699:
|-2010  
|-2010  
|-2011  
|-2011  
 +
|
 +
|- style="background-color:Ecru"
|- style="background-color:Ecru"
|7
|7
|[[odmiana::Bianca]]
|[[odmiana::Bianca]]
-
|1
 
|  
|  
|2/0,0
|2/0,0
Linia 705: Linia 710:
|-2010  
|-2010  
|-2011  
|-2011  
 +
|
 +
|- style="background-color:Ecru"
|- style="background-color:Ecru"
|8
|8
|[[odmiana::Pinot Gris]]
|[[odmiana::Pinot Gris]]
-
|
 
|  
|  
|
|
Linia 715: Linia 721:
|-2010  
|-2010  
|-2011  
|-2011  
 +
|
 +
|- style="background-color:Ecru"
|- style="background-color:Ecru"
|9
|9
|[[odmiana::Aurora]]
|[[odmiana::Aurora]]
-
|
 
|5  
|5  
|
|
Linia 725: Linia 732:
|7/1 (7,00)  
|7/1 (7,00)  
|-2011  
|-2011  
 +
|
 +
 +
|- style="background-color:Ecru"
|10
|10
|[[odmiana::Johanniter]]
|[[odmiana::Johanniter]]
-
|
 
|  
|  
|
|
Linia 734: Linia 743:
|3/1 (3,00)  
|3/1 (3,00)  
|-2011  
|-2011  
 +
|
 +
 +
|- style="background-color:Ecru"
|11
|11
|[[odmiana::Jutrzenka]]
|[[odmiana::Jutrzenka]]
-
|
 
|  
|  
|
|
Linia 743: Linia 754:
|2/1 (2,00)  
|2/1 (2,00)  
|-2011  
|-2011  
 +
|
 +
 +
|- style="background-color:Ecru"
|12
|12
|[[odmiana::Kristaly]]
|[[odmiana::Kristaly]]
-
|
 
|  
|  
|
|
Linia 752: Linia 765:
|2/1 (2,00)  
|2/1 (2,00)  
|-2011  
|-2011  
 +
|
 +
|}
|}

Wersja z 21:36, 1 cze 2013

Kilka słów wyjaśnienia.

Rankingi są prowadzone od kilku lat przez Janusza. W pierwszych dwóch latach były przyznawane miejsca, za 2007 roku została policzona średnia ilość punktów przypadająca na oddany głos.

Za 2008 i 2009 rok podawana była liczba punków oraz ilość oddanych głosów. Liczba punktów decydowała o miejscu w rankingu. Na potrzeby tego zestawienia została policzona średnia liczba punktów przypadająca na głos oddany na daną odmianę.

Jeśli się mylę w tych wyjaśnieniach, to proszę o korektę.


Spis treści

Deserowe jasne

Lp Odmiana 2006 miejsce 2007 miejsce /średnia 2008 punkty /głosy (średnia) 2009 punkty /głosy (średnia) 2010 punkty /głosy (średnia) 2011 punkty /głosy (średnia) 2012 punkty /głosy (średnia)
1 Arkadia 1 1/5,54 81/22(3,68) 91/16(5,69) 80/12(6,67) 99/16(6,19) 91/15(6,07)
2 V25/20 2 2/5,07 31/7(4,43) 38/12(3,17) 29/6(4,83) 36/10(3,6) 49/11(4,45)
3 Prim 5 3/3,54 25/8(3,12) 19/6(3,17) 32/9(3,56) 22/6(3,67)
4 Timur 24/5(4,80)
5 Wostorg Muskatnyj 21/3(7,00)
6 Muskat Letni 3 0/4,00 39/8(4,88)
7 Łora 31/6(5,16) 15/3(5,0) 30/8(3,75)
8 Aloszenkin 30/9(3,33) 20/6(3,33) 47/12(3,92)
9 Iza Zaliwska 4 4/3,50
10 Frumoasa Albae 5/0,0
11 Gałbena Nou 24/6(4) 21/8 (2,62)

Deserowe ciemne

Lp Odmiana 2006 miejsce 2007 miejsce /średnia 2008 punkty /głosy (średnia) 2009 punkty /głosy (średnia) 2010 punkty /głosy (średnia) 2011 punkty /głosy (średnia) 2012 punkty /głosy (średnia)
1 Muscat Bleu 4 5/5,62 54/12 (4,50) 18/5 (3,60) 16/4 (4,00) 26/9 (2,89)
2 Nadieżda AZOS 0/5,50 25/6 (4,17) 55/12 (4,58) 13/5 (2,60) 46/12 (3,83)
3 Nero 2 1/4,66 89/23 (4,87) 55/12 (4,58) 84/14 (6,0) 86/19 (4,53)
4 Agat Doński 4,00
5 Festivee 3 3/3,86 13/5 (2,60) 13/5 (2,60) 29/10 (2,90)
6 Kodrianka 1 2/0,0 42/10 (4,20) 48/12 (4,00) 13/5 (2,60) 42/10 (4,20)
7 V68-021 5
8 Ajwaz 4/0,0
9 Iliczewskij Rannij 10/4 (2,50)
10 Konsuł 24/5 (4,80)

Deserowe różowe

Lp Odmiana 2008 punkty /głosy (średnia) 2009 punkty /głosy (średnia) 2010 punkty /głosy (średnia) 2011 punkty /głosy (średnia) 2012 punkty /głosy (średnia)
1 Wiktoria5 25/5 (5,00) 49/7 (7,00) 16/ 4 (4,00)
2 Swenson Red 15/5 (3,00) 22/8 (2,75) 15/4 (3,75) 18/3 (6,00)
3 Rubin 14/2 (7,00)
4 V68-021 13/3 (4,33) 28/8 (3,50) 13/3 (4,33) 13/3 (4,33)
5 King Ruby 8/4 (2,00)
6 Pola 11/2 (5,50)
7 Karmakod 10/3 (3,33) 14/3 (4,67)
8 Głasza 11/3 (3,75)
9 Dienał 10/2 (2,50) 14/3 (4,67)
10 Rozowyj Timur 15/3 (5,00)
11 Arocznyj 14/5 (2,80)
12 Zodiak 14/3 (4,67)

Beznasienne

Lp Odmiana 2006 miejsce 2007 miejsce /średnia 2008 punkty /głosy (średnia) 2009 punkty /głosy (średnia) 2010 punkty /głosy (średnia) 2011 punkty /głosy (średnia) 2012 punkty /głosy (średnia)
1 Einset Seedless 2 1/4,82 30/7 (4,28) 20/5 (4,00) 8/4 (2,00) 11/3 (3,67)
2 A-1704 4/4,00 14/6 (2,33) 12/5 (2,40) 5/4 (1,25)
3 Venus 1 2/4,00 26/5 (5,20) 16/3 (5,33) 7/1 (7,00)
4 Canadice 3 5/3,00 9/2 (4,50) 11/3 (3,33) 9/3 (3,00)
5 Kiszmisz Łuczistyj 4 14/2 (7,00) 21/3 (7,00) 21/3 (7,00)
6 Reliance 5 3/0,0
7 Rusboł 8/2 (4,00)
8 Kiszmisz 342 7/1 (7,00)
9 Kiszmisz Zaporoski 4/1 (4,00) 12/3 (4,00)

Przerobowe ciemne

Lp Odmiana 2006 miejsce 2007 miejsce /średnia 2008 punkty /głosy (średnia) 2009 punkty /głosy (średnia) 2010 punkty /głosy (średnia) 2011 punkty /głosy (średnia) 2012 punkty /głosy (średnia)
1 Regent 2 2/5,24 92/16 (5,75) 71/14 (5,07) 38/9 (4,12) 40/8 (5,00)
2 Dornfelder 4/4,71 33/6 (5,50) 22/5 (4,40) 24/6 (4,00) 20/4 (5,00 )
3 Rondo 1 1/4,55 76/18 (4,22) 50/12 (4,17) 28/11 (2,54) 45/11 (4,09)
4 Marechal Foch 3 3/3,67 14/5 (2,80) 10/3 (3,33)
5 Leon Millot 0/3,43 10/2 (5,00)
6 Gołubok 4 16/3 (5,33) 10/5 (2,00)
7 Cabernet Dorsa 15/3 (5,00)
8 Cabernet Cortis 12/4 (3,00)
9 Cascade 15/3 (5,00)
10 Iliczewskij Rannij 5 5/0,0 11/6 (1,83) 20/8 (2,50)

Przerobowe jasne

Lp Odmiana 2006 miejsce 2007 miejsce /średnia 2008 punkty /głosy (średnia) 2009 punkty /głosy (średnia) 2010 punkty /głosy (średnia) 2011 punkty /głosy (średnia) 2012 punkty /głosy (średnia)
1 Solaris 3/6,14 19/4 (4,75) 12/4 (3,00)
2 Hibernal 4 5/5,00 26/6 (4,33) 7/2 (3,50)
3 Phoenix 0/4,80
4 Seyval Blanc 2 1/4,36 42/10 (4,20) 27/7 (3,86) 20/5 (4,00)
5 Siegerrebe 3 4/4,13 26/5 (5,20) 3/1 (3,00)
6 Muskat Odesskij 1 39/10 (3,90) 21/5 (4,20)
7 Bianca 2/0,0 32/9 (3,55)
8 Pinot Gris 18/3 (6,00) 16/3 (5,33)
9 Aurora 5 7/1 (7,00)
10 Johanniter 3/1 (3,00)
11 Jutrzenka 2/1 (2,00)
12 Kristaly 2/1 (2,00)


Dyskusja na temat powyższego zestawienia na Forum

zebrała: Kuneg 19:59, 5 gru 2010 (UTC)