modified on 8 mar 2021 at 10:29 ••• 118 171 views

Ranking odmian winorośli - zestawienie

Z Winogrona.org

(Różnice między wersjami)
Linia 19: Linia 19:
! style="background-color:white"|2011 punkty /głosy (średnia)
! style="background-color:white"|2011 punkty /głosy (średnia)
! style="background-color:white"|2012 punkty /głosy (średnia)
! style="background-color:white"|2012 punkty /głosy (średnia)
-
 
|- style="background-color:Ecru"
|- style="background-color:Ecru"
 +
|1
|1
|[[odmiana::Arkadia]]
|[[odmiana::Arkadia]]
Linia 31: Linia 31:
|91/15(6,07)
|91/15(6,07)
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|2
|2
|[[odmiana::V25/20]]
|[[odmiana::V25/20]]
Linia 42: Linia 41:
|49/11(4,45)
|49/11(4,45)
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|3
|3
|[[odmiana::Prim]]
|[[odmiana::Prim]]
Linia 53: Linia 51:
|22/6(3,67)
|22/6(3,67)
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|4
|4
|[[odmiana::Timur]]
|[[odmiana::Timur]]
Linia 64: Linia 61:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|5
|5
|[[odmiana::Wostorg Muskatnyj]]
|[[odmiana::Wostorg Muskatnyj]]
Linia 75: Linia 71:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|6
|6
|[[odmiana::Muskat Letni]]
|[[odmiana::Muskat Letni]]
Linia 86: Linia 81:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|7
|7
|[[odmiana::Łora]]
|[[odmiana::Łora]]
Linia 97: Linia 91:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|8
|8
|[[odmiana::Aloszenkin]]
|[[odmiana::Aloszenkin]]
Linia 108: Linia 101:
|47/12(3,92)
|47/12(3,92)
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|9
|9
|[[odmiana::Iza Zaliwska]]
|[[odmiana::Iza Zaliwska]]
Linia 119: Linia 111:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|10
|10
|[[odmiana::Frumoasa Albae]]
|[[odmiana::Frumoasa Albae]]
Linia 130: Linia 121:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|11
|11
|[[odmiana::Gałbena Nou]]
|[[odmiana::Gałbena Nou]]
Linia 154: Linia 144:
! style="background-color:white"|2011 punkty /głosy (średnia)
! style="background-color:white"|2011 punkty /głosy (średnia)
! style="background-color:white"|2012 punkty /głosy (średnia)
! style="background-color:white"|2012 punkty /głosy (średnia)
-
 
|- style="background-color:Ecru"
|- style="background-color:Ecru"
 +
|1
|1
|[[odmiana::Muscat Bleu]]
|[[odmiana::Muscat Bleu]]
Linia 166: Linia 156:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|2
|2
|[[odmiana::Nadieżda AZOS]]
|[[odmiana::Nadieżda AZOS]]
Linia 177: Linia 166:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|3
|3
|[[odmiana::Nero]]
|[[odmiana::Nero]]
Linia 188: Linia 176:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|4
|4
|[[odmiana::Agat Doński]]
|[[odmiana::Agat Doński]]
Linia 199: Linia 186:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|5
|5
|[[odmiana::Festivee]]
|[[odmiana::Festivee]]
Linia 210: Linia 196:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|6
|6
|[[odmiana::Kodrianka]]
|[[odmiana::Kodrianka]]
Linia 221: Linia 206:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|7
|7
|[[odmiana::V68-021]]
|[[odmiana::V68-021]]
Linia 232: Linia 216:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|8
|8
|[[odmiana::Ajwaz]]
|[[odmiana::Ajwaz]]
Linia 243: Linia 226:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|9
|9
|[[odmiana::Iliczewskij Rannij]]  
|[[odmiana::Iliczewskij Rannij]]  
Linia 254: Linia 236:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|10
|10
|[[odmiana::Konsuł]]  
|[[odmiana::Konsuł]]  
Linia 276: Linia 257:
! style="background-color:white"|2011 punkty /głosy (średnia)
! style="background-color:white"|2011 punkty /głosy (średnia)
! style="background-color:white"|2012 punkty /głosy (średnia)
! style="background-color:white"|2012 punkty /głosy (średnia)
 +
|- style="background-color:Ecru"
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|1
|1
|[[odmiana::Wiktoria5]]
|[[odmiana::Wiktoria5]]
Linia 286: Linia 267:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|2
|2
|[[odmiana::Swenson Red]]
|[[odmiana::Swenson Red]]
Linia 295: Linia 275:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|3
|3
|[[odmiana::Rubin]]
|[[odmiana::Rubin]]
Linia 304: Linia 283:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|4
|4
|[[odmiana::V68-021]]
|[[odmiana::V68-021]]
Linia 313: Linia 291:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|5
|5
|[[odmiana::King Ruby]]
|[[odmiana::King Ruby]]
Linia 322: Linia 299:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|6
|6
|[[odmiana::Pola]]
|[[odmiana::Pola]]
Linia 331: Linia 307:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|7
|7
|[[odmiana::Karmakod]]
|[[odmiana::Karmakod]]
Linia 340: Linia 315:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|8
|8
|[[odmiana::Głasza]]
|[[odmiana::Głasza]]
Linia 349: Linia 323:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|9
|9
|[[odmiana::Dienał]]
|[[odmiana::Dienał]]
Linia 358: Linia 331:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|10
|10
|[[odmiana::Rozowyj Timur]]
|[[odmiana::Rozowyj Timur]]
Linia 367: Linia 339:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|11
|11
|[[odmiana::Arocznyj]]
|[[odmiana::Arocznyj]]
Linia 376: Linia 347:
|
|
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|12
|12
|[[odmiana::Zodiak]]
|[[odmiana::Zodiak]]
Linia 397: Linia 367:
! style="background-color:white"|2010 punkty /głosy (średnia)  
! style="background-color:white"|2010 punkty /głosy (średnia)  
! style="background-color:white"|2011 punkty /głosy (średnia)
! style="background-color:white"|2011 punkty /głosy (średnia)
-
 
|- style="background-color:Ecru"
|- style="background-color:Ecru"
 +
|1
|1
|[[odmiana::Einset Seedless]]
|[[odmiana::Einset Seedless]]
Linia 408: Linia 378:
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|2
|2
|[[odmiana::A-1704]]
|[[odmiana::A-1704]]
Linia 418: Linia 387:
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|3
|3
|[[odmiana::Venus]]
|[[odmiana::Venus]]
Linia 428: Linia 396:
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|4
|4
|[[odmiana::Canadice]]
|[[odmiana::Canadice]]
Linia 438: Linia 405:
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|5
|5
|[[odmiana::Kiszmisz Łuczistyj]]
|[[odmiana::Kiszmisz Łuczistyj]]
Linia 448: Linia 414:
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
 
|6
|6
|[[odmiana::Reliance]]
|[[odmiana::Reliance]]
Linia 509: Linia 474:
|38/9 (4,12)  
|38/9 (4,12)  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|2
|2
|[[odmiana::Dornfelder]]
|[[odmiana::Dornfelder]]
Linia 519: Linia 484:
|24/6 (4,00)  
|24/6 (4,00)  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|3
|3
|[[odmiana::Rondo]]
|[[odmiana::Rondo]]
Linia 529: Linia 494:
|28/11 (2,54)  
|28/11 (2,54)  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|4
|4
|[[odmiana::Marechal Foch]]
|[[odmiana::Marechal Foch]]
Linia 539: Linia 504:
|-2010  
|-2010  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|5
|5
|[[odmiana::Leon Millot]]
|[[odmiana::Leon Millot]]
Linia 549: Linia 514:
|10/2 (5,00)  
|10/2 (5,00)  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|6
|6
|[[odmiana::Gołubok]]
|[[odmiana::Gołubok]]
Linia 559: Linia 524:
|-2010  
|-2010  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|7
|7
|[[odmiana::Cabernet Dorsa]]
|[[odmiana::Cabernet Dorsa]]
Linia 569: Linia 534:
|-2010  
|-2010  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|8
|8
|[[odmiana::Cabernet Cortis]]
|[[odmiana::Cabernet Cortis]]
Linia 579: Linia 544:
|-2010  
|-2010  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|9
|9
|[[odmiana::Pinot Noir]]
|[[odmiana::Pinot Noir]]
Linia 589: Linia 554:
|-2010  
|-2010  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|10
|10
|[[odmiana::Iliczewskij Rannij]]
|[[odmiana::Iliczewskij Rannij]]
Linia 623: Linia 588:
|12/4 (3,00)  
|12/4 (3,00)  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|2
|2
|[[odmiana::Hibernal]]
|[[odmiana::Hibernal]]
Linia 633: Linia 598:
|7/2 (3,50)  
|7/2 (3,50)  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|3
|3
|[[odmiana::Phoenix]]
|[[odmiana::Phoenix]]
Linia 643: Linia 608:
|-2010  
|-2010  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|4
|4
|[[odmiana::Seyval Blanc]]
|[[odmiana::Seyval Blanc]]
Linia 653: Linia 618:
|20/5 (4,00)  
|20/5 (4,00)  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|5
|5
|[[odmiana::Siegerrebe]]
|[[odmiana::Siegerrebe]]
Linia 663: Linia 628:
|3/1 (3,00)  
|3/1 (3,00)  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|6
|6
|[[odmiana::Muskat Odesskij]]
|[[odmiana::Muskat Odesskij]]
Linia 673: Linia 638:
|-2010  
|-2010  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|7
|7
|[[odmiana::Bianca]]
|[[odmiana::Bianca]]
Linia 683: Linia 648:
|-2010  
|-2010  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|8
|8
|[[odmiana::Pinot Gris]]
|[[odmiana::Pinot Gris]]
Linia 693: Linia 658:
|-2010  
|-2010  
|-2011  
|-2011  
-
|- style="background-color:Ecru"
+
 
|9
|9
|[[odmiana::Aurora]]
|[[odmiana::Aurora]]
Linia 703: Linia 668:
|7/1 (7,00)  
|7/1 (7,00)  
|-2011  
|-2011  
 +
|10
|10
|[[odmiana::Johanniter]]
|[[odmiana::Johanniter]]
Linia 712: Linia 678:
|3/1 (3,00)  
|3/1 (3,00)  
|-2011  
|-2011  
 +
|11
|11
|[[odmiana::Jutrzenka]]
|[[odmiana::Jutrzenka]]
Linia 721: Linia 688:
|2/1 (2,00)  
|2/1 (2,00)  
|-2011  
|-2011  
 +
|12
|12
|[[odmiana::Kristaly]]
|[[odmiana::Kristaly]]
Linia 733: Linia 701:
-
Dyskusja na temat powyższego zestawienia [http://www.winogrona.org/forum/odmiany/zestawienie-rankingow-odmian-z-ost-3-lat-t6475.html na Forum]
 
zebrała: [[Użytkownik:Kuneg|Kuneg]] 19:59, 5 gru 2010 (UTC)
zebrała: [[Użytkownik:Kuneg|Kuneg]] 19:59, 5 gru 2010 (UTC)
 +
aktualizacja:  [[Użytkownik:Kuneg|Kuneg]] --[[Użytkownik:Kuneg|Kuneg]] 21:15, 1 cze 2013 (UTC)
[[Kategoria:Odmiany|.]]
[[Kategoria:Odmiany|.]]
[[Kategoria:Artykuł]]
[[Kategoria:Artykuł]]

Wersja z 21:15, 1 cze 2013

Kilka słów wyjaśnienia.

Rankingi są prowadzone od kilku lat przez Janusza. W pierwszych dwóch latach były przyznawane miejsca, za 2007 roku została policzona średnia ilość punktów przypadająca na oddany głos.

Za 2008 i 2009 rok podawana była liczba punków oraz ilość oddanych głosów. Liczba punktów decydowała o miejscu w rankingu. Na potrzeby tego zestawienia została policzona średnia liczba punktów przypadająca na głos oddany na daną odmianę.

Jeśli się mylę w tych wyjaśnieniach, to proszę o korektę.


Spis treści

Deserowe jasne

Lp Odmiana 2006 miejsce 2007 miejsce /średnia 2008 punkty /głosy (średnia) 2009 punkty /głosy (średnia) 2010 punkty /głosy (średnia) 2011 punkty /głosy (średnia) 2012 punkty /głosy (średnia)
1 Arkadia 1 1/5,54 81/22(3,68) 91/16(5,69) 80/12(6,67) 99/16(6,19) 91/15(6,07) 2 V25/20 2 2/5,07 31/7(4,43) 38/12(3,17) 29/6(4,83) 36/10(3,6) 49/11(4,45) 3 Prim 5 3/3,54 25/8(3,12) 19/6(3,17) 32/9(3,56) 22/6(3,67) 4 Timur 24/5(4,80) 5 Wostorg Muskatnyj 21/3(7,00) 6 Muskat Letni 3 0/4,00 39/8(4,88) 7 Łora 31/6(5,16) 15/3(5,0) 30/8(3,75) 8 Aloszenkin 30/9(3,33) 20/6(3,33) 47/12(3,92) 9 Iza Zaliwska 4 4/3,50 10 Frumoasa Albae 5/0,0 11 Gałbena Nou 24/6(4) 21/8 (2,62)

Deserowe ciemne

Lp Odmiana 2006 miejsce 2007 miejsce /średnia 2008 punkty /głosy (średnia) 2009 punkty /głosy (średnia) 2010 punkty /głosy (średnia) 2011 punkty /głosy (średnia) 2012 punkty /głosy (średnia)
1 Muscat Bleu 4 5/5,62 54/12 (4,50) 18/5 (3,60) 16/4 (4,00) 26/9 (2,89) 2 Nadieżda AZOS 0/5,50 25/6 (4,17) 55/12 (4,58) 13/5 (2,60) 46/12 (3,83) 3 Nero 2 1/4,66 89/23 (4,87) 55/12 (4,58) 84/14 (6,0) 86/19 (4,53) 4 Agat Doński 4,00
5 Festivee 3 3/3,86 13/5 (2,60) 13/5 (2,60) 29/10 (2,90)
6 Kodrianka 1 2/0,0 42/10 (4,20) 48/12 (4,00) 13/5 (2,60) 42/10 (4,20) 7 V68-021 5
8 Ajwaz 4/0,0
9 Iliczewskij Rannij 10/4 (2,50)
10 Konsuł 24/5 (4,80)

Deserowe różowe

Lp Odmiana 2008 punkty /głosy (średnia) 2009 punkty /głosy (średnia) 2010 punkty /głosy (średnia) 2011 punkty /głosy (średnia) 2012 punkty /głosy (średnia)
1 Wiktoria5 25/5 (5,00) 49/7 (7,00) 16/ 4 (4,00) 2 Swenson Red 15/5 (3,00) 22/8 (2,75) 15/4 (3,75) 18/3 (6,00) 3 Rubin 14/2 (7,00) 4 V68-021 13/3 (4,33) 28/8 (3,50) 13/3 (4,33) 13/3 (4,33) 5 King Ruby 8/4 (2,00) 6 Pola 11/2 (5,50) 7 Karmakod 10/3 (3,33) 14/3 (4,67) 8 Głasza 11/3 (3,75) 9 Dienał 10/2 (2,50) 14/3 (4,67) 10 Rozowyj Timur 15/3 (5,00) 11 Arocznyj 14/5 (2,80) 12 Zodiak 14/3 (4,67)

Beznasienne

Lp Odmiana 2006 miejsce 2007 miejsce /średnia 2008 punkty /głosy (średnia) 2009 punkty /głosy (średnia) 2010 punkty /głosy (średnia) 2011 punkty /głosy (średnia)
1 Einset Seedless 2 1/4,82 30/7 (4,28) 20/5 (4,00) 8/4 (2,00)
2 A-1704 4/4,00 14/6 (2,33) 12/5 (2,40) 5/4 (1,25)
3 Venus 1 2/4,00 26/5 (5,20) 16/3 (5,33) 7/1 (7,00)
4 Canadice 3 5/3,00 9/2 (4,50) 11/3 (3,33) 9/3 (3,00)
5 Kiszmisz Łuczistyj 4 14/2 (7,00) 21/3 (7,00)
6 Reliance 5 3/0,0
7 Rusboł 8/2 (4,00)
8 Kiszmisz 342 7/1 (7,00)
9 Kiszmisz Zaporoski 4/1 (4,00)

Przerobowe ciemne

Lp Odmiana 2005 miejsce 2006 miejsce 2007 miejsce /średnia 2008 punkty /głosy (średnia) 2009 punkty /głosy (średnia) 2010 punkty /głosy (średnia) 2011 punkty /głosy (średnia)
1 Regent 2 2 2/5,24 92/16 (5,75) 71/14 (5,07) 38/9 (4,12)
2 Dornfelder 4/4,71 33/6 (5,50) 22/5 (4,40) 24/6 (4,00)
3 Rondo 1 1 1/4,55 76/18 (4,22) 50/12 (4,17) 28/11 (2,54)
4 Marechal Foch 3 3/3,67 14/5 (2,80)
5 Leon Millot 0/3,43 10/2 (5,00)
6 Gołubok 4 16/3 (5,33)
7 Cabernet Dorsa 15/3 (5,00)
8 Cabernet Cortis 12/4 (3,00)
9 Pinot Noir 3
10 Iliczewskij Rannij 5 5/0,0 11/6 (1,83)

Przerobowe jasne

Lp Odmiana 2005 miejsce 2006 miejsce 2007 miejsce /średnia 2008 punkty /głosy (średnia) 2009 punkty /głosy (średnia) 2010 punkty /głosy (średnia) 2011 punkty /głosy (średnia)
1 Solaris 3/6,14 19/4 (4,75) 12/4 (3,00)
2 Hibernal 4 5/5,00 26/6 (4,33) 7/2 (3,50)
3 Phoenix 0/4,80
4 Seyval Blanc 3 2 1/4,36 42/10 (4,20) 27/7 (3,86) 20/5 (4,00)
5 Siegerrebe 3 4/4,13 26/5 (5,20) 3/1 (3,00)
6 Muskat Odesskij 2 1 39/10 (3,90) 21/5 (4,20)
7 Bianca 1 2/0,0 32/9 (3,55)
8 Pinot Gris 18/3 (6,00) 16/3 (5,33)
9 Aurora 5 7/1 (7,00)
10 Johanniter 3/1 (3,00)
11 Jutrzenka 2/1 (2,00)
12 Kristaly 2/1 (2,00)


zebrała: Kuneg 19:59, 5 gru 2010 (UTC) aktualizacja: Kuneg --Kuneg 21:15, 1 cze 2013 (UTC)